Güncel Spor Ve 7 24 Spor Hizmeti Haber Sitesi

1 / 3
Sldier 1 Yazı Alanı
2 / 3
Sldier 2 Yazı Alanı
3 / 3
Sldier 3 Yazı Alanı

Jakuzi

Eski toplumlarda masaj yapılarak vücudun dinlenmesi ve rahatlaması sağlanırdı. Roma döneminde Hamamlardan esinlenerek tayzikli su ile masaj kültürü oluşturulmuştur. Tayzikli suyun basınçla vücutta oluşturduğu rahatlama ve dinlenme etkisi günümüzde kendini geliştirerek Jakuzi halini almıştır. Farklı birçok modeli ile halen günümüzde yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir.
Jakuzi kullanımının hem fiziksel hemde ruhsal açıdan da oldukça etkili yönleri bulunmaktadır. Jakuzi masaj uygulaması ile, suyun arındırıcı özelliği sayesinde kişinin zihninde oluşan kaygıların, kötü ve olumsuz düşüncelerden arındırılmasına mutlu ve doygun bir yaşantı sürmesine katkı sağlamaktadır.
Jakuzi, vücutta oluşan kas ve eklem ağrıların giderilmesinde oldukça etkili tedavi işlevi gören bir yöntemdir. Kasların fazlasıyla gevşemesini ve rahatlamasını, sinir uçlarına dokunarak kasların uyarılmasını sağlayarak kas ağrılarının ve kas tutulmalarının önüne geçmektedir.
Jakuzi, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmakta, vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasında da etkili olmaktadır. Jakuzi sayesinde vücut olduğundan daha fazla esnek bir görünüm elde etmektedir. Uyku problemi çeken insanların uyku öncesi jakuzi terapi masajı ile vücutlarının gevşemesini sağlayarak daha rahat ve derin bir uykuya dalabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir