Güncel Spor Ve 7 24 Spor Hizmeti Haber Sitesi

1 / 3
Sldier 1 Yazı Alanı
2 / 3
Sldier 2 Yazı Alanı
3 / 3
Sldier 3 Yazı Alanı

Kasları Şaşırtmak Ve Şoklamak Gerekir Mi?

Kaslarımızın kendine ait bir beyni ya da düşünme sistemi yoktur. Bu doğrultuda şaşırtılamaz veya şok edilemez. Kaslarımız sinir sistemi uyardığında kasılırlar, gevşeme uyarı verildiğinde gevşerler.
Kasları şaşırtma ve şoklama tabiri vücut geliştirme ve fitness dergilerinde dile getirilerek ağızdan ağıza yayılmıştır. Bu da pazarlama tekniğinin bir parçası olduğundan dolayı her ay derginin satılmasını sağlamaktadır. Kasların sürekli gelişmeye devam etmesi aşağıdaki faktörlere bağlıdır;

Yeterli ve giderek dengeli şekilde artan şiddet,
Hareketlerin doğru formda yapılır olması,
Yeterli dinlenme,
Beslenmenin sağlıklı ve doğru zamanlarda yapılması,
Sakatlığa karşı önlem alma ve kişinin zayıf yerlerine odaklanması.

Bu faktörlerden bir ya da birkaçı eksik olursa kişi işte o zaman gelişme problemleri yaşayacaktır, her gün farklı hareketler yapmadığı için değil. Bu doğrultuda herhangi bir egzersiz hareketinin kavranabilmesi ve bir gelişim sağlanabilmesi için o hareketi öğrenme periyodunun geçirilmesi gereklidir. Hareket tamamen öğrenildiğinde yüksek dirençle kasa yüklenebilir ve uzun süre hareketi uygulayabilirsiniz.
Bu yazıdan egzersiz programlarının hiçbir zaman değiştirilmemesi gibi bir anlam çıkarılmamalıdır. Özellikle tek eklem hareketlerini veya küçük kas gruplarını hedef alan bazı egzersizleri belli aralıklarla değiştirmek hem sıkılmayı önler hem de yeni öğrenme eğrileri oluşturur. Ancak temel hareketler olarak bilinen squat (çömelme), press (itiş) ,pull (çekiş) ve benzeri çok eklemli egzersizleri kişi uzun bir süre uygulayabilir.
Size özel hazırlanan beslenme ve egzersiz programları dahilinde çalışarak, profesyonel destek almak isterseniz ”uzaktan eğitim paketlerimizi” inceleyebilirsiniz.
Kasları Şaşırtmak Ve Şoklamak Gerekir Mi? yazısı ilk önce 24SaatSpor – Kişisel Fitness Antrenörü üzerinde ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir