Güncel Spor Ve 7 24 Spor Hizmeti Haber Sitesi

1 / 3
Sldier 1 Yazı Alanı
2 / 3
Sldier 2 Yazı Alanı
3 / 3
Sldier 3 Yazı Alanı

Vücut Parçalanır Mı?

 
Özellikle vücut geliştirme yarışmacıları arasında sıkça telaffuz edilen bu iddia vücuda şekil verme efsanesidir. Parçalama tabirinden kasıt vücudumuzdaki belli başlı öne çıkan kas gruplarının (karın, sırt, omuz, biceps, triceps, bacak gibi…) daha belirgin ve çizgili görünüm almasıdır. Bunun için fitness salonlarında farklı egzersiz hareketleri, farklı aletler, çok tekrarlı set ve tekrar sayıları, setler arasında kısa süreli dinlenme aralıkları gibi uygulamalarla vücutta parçalama yapıldığı sanılır.
Bilimsel olarak vücuttaki kasları şekillendiren ya da parçalayan egzersiz hareketi ve yöntemi yoktur. Kaslar ya büyür, ya da çalışmadığı için küçülür. Kaslarda daha belirgin ve çizgili görünüm sağlamak için vücut yağ oranını düşürmek gerekir. Bu da yalnızca doğru beslenme planı ile sağlanabilir. Gün içinde tükettiğiniz kalori miktarı, aldığınız kalori miktarından fazla ise yağ oranınızı düşürebilirsiniz. Buna ek olarak egzersiz çalışmalarınıza aerobik egzersizler de (koşu, bisiklet, ip çalışması gibi…) ekleyerek daha fazla kalori harcayabilirsiniz.
Size özel hazırlanan beslenme ve egzersiz programları dahilinde çalışarak, profesyonel destek almak isterseniz ”uzaktan eğitim paketlerimizi” inceleyebilirsiniz.
Vücut Parçalanır Mı? yazısı ilk önce 24SaatSpor – Kişisel Fitness Antrenörü üzerinde ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir